تبلیغات

Flash Embed Code

Flash Embed Code

Flash Embed Code

Flash Embed Code

gfrd - دانلود آهنگهای سنتی
gfrd

بهرام حصیری خواننده خوش صدای موسیقی سنتی می باشد که اجراهای زیبایی از او در رادیو تلویزیون پخش شده و میشود و همچنین آلبومهای زیبایی از او در بازار موسیقی موجود میباشد.

بهرام حصیری

متاسفانه از این هنرمند خوب کشورمون زندگینامه ای پیدا نکردم هرچند در صورت یافتن اطلاعاتی در مورد زندگینامه بهرام حصیری در وبلاگ خواهم گذاشت.
آلبوم هایی که تاکنون از او انتشار یافته عبارتند از : صدای عشق-جان عاشق-تصویرخیال-بی تو خاکسترم-بی آشیونه-شور عاشقانه-یاد دوست .

 دانلود آهنگهای بهرام حصیری :

۱- تصنیف جان عشق (آلبوم جان عشق -آهنگساز : اسدالله ملک -ناشر : سروش -انتشار: ۱۳۷۵)
۲- یاد تو                   (آلبوم بی آشیونه - ناشر : خانه هنر)
۳- در بستر غم         (آلبوم تصویر خیال - آهنگساز: همایون خرم -ترانه سرا: تورج نگهبان -ناشر: ایران صدا)

 

برای ادامه به ادامه مطالب بروید


حتمی آهنگها و اجراهای بهرام گودرزی را در برنامه های تلویزیونی شنیده و یا دیدید که البته بیشتر تصنیفبودند.جالب است بدانید این خواننده خوش صدا شاعر نیز می باشد.

بهرام گودرزی

طبق گفته وبسایت رسمی بهرام گودرزی ،او متولد محله گلاب دره شمیران تهران می باشد که البته از اینکه چه سالی متولد شده مطلبی گفته نشده. او در کودکی به خاطر اینکه صدای نسبتا خوبی داشته سعی به تقلید ازآوازهای دایی خود که کلیه گوشه ها و آوازهای ایرانی را می دانست می کرده و در دوران ابتدایی در مدرسه قرآنمی خوانده . در سال ۱۳۴۷ با ارکستر بزرگ آن زمان اجرای آواز داشته است. ردیف های آوازی را نزد اساتیدی چوناسماعیل خان مهرتاش ، محمود کریمی،قوامی،ادیب خوانساری فرا گرفت. در سال ۱۳۸۶ کتابی از او با نام چکامهبه چاپ رسید که مجموعه ای از اشعار فارسی ولری است

دانلود آهنگهای بهرام گودرزی :

آواز درد عشق     - آواز دشتستانی    - بیداد زمان      - مولانا علی

 

یونس دردشتی از خوانندگان کلیمی ایرانی می باشد که در سال ۱۲۸۸ در اصفهان متولد شد و در سال ۱۳۷۴ درامریکا درگذشت.از موارد قابل توجه ای که در مورد آواز او میتوان اشاره کرد تحریرهای خوب دردشتی می باشد.

یونس دردشتی 

 در وبلاگی با نام موسیقی اصیل ایرانی اطلاعات کاملی از زندگینامه دردشتی خواندم بدینصورت که " یونس  (با نام عبری یونا) فرزند شفیع خان ، در سال 1288 در محله دردشت اصفهان متولد شد. در مدرسه آلیانس تحصیل کرد و زبان فرانسه آموخت و از نوجوانی فرا گیری موسیقی را آغاز کرد.او در مصاحبه ای در مجله اطلاعات هفتگی(شماره 498/ چهارم اسفند 1329)از آموزشهایش نزد یحیی زرپنجه و مرتضی نی داود نام برده. دردشتی از اواسط دهه بیست به رادیو تهران آمد و حدود پانزده سال در آنجا با استادان مشهور وقت برنامه اجرا می کرد. از اواخر دهه چهل به تدریج از کار کناره گرفت و موسیقی را جز برای خلوت خود و دوستان نخواست. دوره فعالیت هنری او کم نیست (حدود بیست و چند سال) و آثاری که از او باقی مانده کم نیست ولی انتشار نیافتن آنها نام و آوازه و ارزش هنر او را از بین برده است. یونس دردشتی خواننده ای با (شیوه) درست خوانندگی و دارای صدای گرم. دردشتی کلیات را از تاج یاد گرفته و دلبستگی او به اجرای ظریف رضا قلی ظلی و شیوه پخته و پر تاثیر ادیب خوانساری رنگ آمیزی دل انگیزی به صدای او بخشیده بود و متاسفانه از اثار دوره جوانیش که با تار مرتضی نی داود ، عبدالحسین شهنازی و یحیی زرپنجه همراه بود ، صفحه ای ضبط نشده و آثار او همه مربوط به سالهای بعد از 1340 است. پانزده سال آخر عمر او که به خواست خانواده اش در خارج از کشور گذشت نیز شبانه روز برای اجرای موسیقی اصیل و معرفی ادبیات کهن فارسی می گذشت."
یونس دردشتی بعد ار انقلاب به آمریکا رفت و در آنجا به زندگی ادامه داد و در سال۱۳۷۴ در آنجا درگذشت

دانلود آهنگهای یونس دردشتی :

بیات ترک       - ساقی نامه         - سه گاه

 

خیلی وقت ها پیش قصد داشتم از کوروش اسدپور در وبلاگ مطلب قرار دهم ولی در مورد زندگینامه این خوانندهموسیقی محلی اطلاعاتی نداشتم.

کوروش اسدپور

از این خواننده آلبومهای محلی زیبایی منتشر شده با وجود اینکه از نظر صدابرداری به نظر من در شرایط خوبی نیستند.خیلی تلاش کردم از این هنرمند زندگینامه ای پیدا کنم تا اینکه از سایت baxmir.com مطالب خوبی پیدا کردم. این سایت درباره اسدپور اینچنین مینویسد:
"کوروش اسدپور متولد بیستم فروردین 1344در روستای شش بهره لردگان است وی از طایفه ی جلیل جانکی ایل بزرگ بختیاری است به گفته ی خود او در کودکی بیشتر آوازها را از برادرانش فرامرز و البرز فرا گرفته است در دوره ی دبیرستان برای جمع آوری ملودیها و آهنگهای محلی شروع به تحقیق کرد تحت تأثیر آواز: امیر صیدانی ،بهمن علاء الدین (مسعود بختیاری ) و شیخ علیمراد بویر احمدی قرار گرفت. اسدپور همچنین جهت آموختن دستگاههای موسیقی خود هشت سال در محضر استاد اصغر شاه زیدی در اصفهان شاگردی کرد وی درسال 1373 با تشویقاستاد شجریان اولین کاست خود را به نام «تیه کال» با همکاری زنده یاد: استاد حسین فرهاد پور ، حسین ناهید ، استاد منوچهری و همچنین اعضای گروه سنتی صبا روانه بازار کرد. در سالهای 74 و 75 با آهنگ سازی علی حافظی کاست «تش دل» را تقدیم دوستداران موسیقی بختیاری کرد. « تی به ره» را با آهنگ سازی مجتبی صادقی در سال 1378 و    نوار«ظله(زله)» را با آهنگ سازی توفیقی در سال 80 و پس از آن در سال 1381 سی دی« کر بختیاری» را روانه ی بازار کرد، گفتنی است کوروش اسدپور هم اکنون مسئول مجتمع های هنری شهرداری زرین شهر اصفهان است و مدیریت فرهنگی موسسه خانه ی مهر فولاد شهر و مدیریت هنری و فرهنگی هنرکده ی نی داوود را نیز بر عهده دارد ." 

دانلود آهنگهای کوروش اسدپور :

تصنیف تیه کال بر ( ظله)   - آواز حماسه ای   - تصنیف آسماری (تش دل)    - تصنیف ره دیر (تش دل)

 

ابوالحسن اقبال آذر از قدیمی ترین خوانندگان سنتی ایرانی می باشد. او نسبت به طاهرزاده هم قدیمی تر می باشد بنابراین قدیمیترین هنرمندی که تا کنون از او مطلب در وبلاگ قرار داده ام اقبال آذر می باشد.

ابوالحسن اقبال آذر                  ابوالحسن اقبال آذر

آلبومی از اقبال آذر خریداری کردم به نام آوازهای اقبال آذر۱ که درون این آلبوم دفترچه ای بود که زندگینامه این هنرمند ایرانی را اینگونه بیان کرده:"درباره سال دقیق تولد ابوالحسن اقبال آدر(اقبال السلطان)روایتهای مختلفی وجود دارد که ظاهرا دقیق ترین آن سال ۱۲۴۵ شمسی است. وی در روستای الوند واقع در ۶کیلومتری قزوین به دنیا آمد.پدرش ملا موسی از مدرسان مدرسه حاج ملا صالح قزوینی بود.اقبال در ۷ سالگی پدرش را از دست داد و همراه خانواده اش راهی قزوین شد.شوق و اشتیاق به فراگیری او را به محضر حاجی ملا کریم جناب قزوینی-از خوانندگان دربار ناصرالدین شاه-کشانید و ظرف مدت کوتاهی به ردیف های موسیقی ایرانی تسلط یافت.اقبال در جوانی راهی تبریز شد و آواز و قدرت بی نظیرش در مدت کوتاهی باعث شهرت و ورودش به دربار محمدعلی میرزا(ولیعهد)شد.رضاقلی میرزاظلی و ابراهیم بوذری که از مفاخر موسیقی ما محسوب میشوند از شاگردان او میباشند. و...... ابوالحسن اقبال آذر بعد از گذشت یک قرن، با کوله باری از عشق یه میهن وخدمت به موسیقی ایرانی در تاریخ سوم اسفند ۱۳۴۹ چشم از جهان فرو بست و در آرامگاه شابا در تبریز به خاک سپرده شد."

دانلود آهنگهای ابوالحسن اقبال آذر :

آوازهای اقبال آذر 1 دانلود ۳ آهنگ از ۷ آهنگ آوازهای اقبال ۱

۱- آواز افشاری          ۲- آواز بیات ترک          ۳- دستگاه نوا

 

ممکن است نام صدیق تعریف را برای بار اول شنیده اید و یا از او آهنگی گوش نکردید ولی اهالی موسیقیحتمی با او آشنا هستند و کارهای او را شنیده اند. با نگاهی به زندگینامه و فعالیت های او به قدرت و توانایی های هنری او پی می بریم.

 صدیق تعریف                  صدیق تعریف

طبق گفته سایت رسمی صدیق تعریف او در سال ۱۳۳۵ در سنندج متولد شد و در سال ۱۳۵۴ به دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران راه یافت. و در سال ۱۳۵۹ در رشته هنرهای نمایشی فارغ التحصیل شد.از سال ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۶ از محضر استاد برجسته آواز  زنده یاد محمود کریمی بهره برد. از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۷ با مکتب و شیوه آوازی استاد طاهر زاده به روایت استاد نور علی خان برومند از طریق جناب رضوی سروستانی آشنا شد. از سال ۱۳۵۹تا ۱۳۶۴ با شیوه و سبک آوازی استاد عبداله خان دوامی به یاری و همت جناب نصراله ناصح پور آشنا شد.سالهای 1361 و1362 با شیوه و سبک مکتب استاد طاهر زاده به اهتمام جناب محمد رضا لطفی بیشتر آشنا شد.سال 1362همراه بود با اجرای اولین کنسرت رسمی  صدیق تعریف وارائه ی  اولین آلبوم موسیقی به نام "مکتب اصفهان ، به یاد استاد حسین طاهر زاده" در دستگاه سه گاه باهمکاری گروه شیدا و عارف به سرپرستی محمد رضا لطفی.از سال 1368تا 1372 قطعات و تصانیف استادان قدیمی را در محضر استاد زنده یاد  شادروان اصغر بهاری فرا گرفت. از سال 1370 تا 1373با مکاتب و شیوه های آوازی قدیمی ایران در محضر جناب مجید کیانی آشنا شد.از سال 1372 تا سال 1375 از محضر زنده یاد استاد رجب امیری فلاح بهره برد.از سال 1380 تا 1383در دانشکده تأتر و سینمای دانشگاه سوره و دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تدریس موسیقی و آواز کرد. از سال 1364 تا هم اکنون تدریس و تعلیم  آواز ایرانی میکند 
آلبوم هایی که از او تا کنون منتشر شده عبارتند از : خیال انگیز ،ماه عروس،کردانه،ماه بانو،آبگینه،امام علی،شور دشت،فراق - انتشار اروپا،فراق،آثاری از حسین دهلوی،شیدائی،گلگشت،به یاد طاهرزاده

دانلود آهنگهای صدیق تعریف :

آلبوم خیال انگیز دانلود ۲ آهنگ از ۸ آهنگ آلبوم خیال انگیز : 

 ۱- حیران          ۲- خسته بال     تاریخ انتشار : ۱۳۸۷   
       آهنگساز : مجید درخشانی   

دانلود ۲ آهنگ از ۸ آهنگ آلبوم شیدایی :  

 ۱- تصنیف فراق     ۲- تصنیف یاران

 

حسین طاهرزاده از قدیمیترین خوانندگانی می باشد که تا کنون در مورد آنها در وبلاگ مطلب قرار داده ام.

حسین طاهرزاده              حسین طاهرزاده

دکتر ساسان سپنتا زندگینامه طاهرزاده را اینگونه بیان می کند:"سید حسین طاهرزاده فرزند سید طاهر تویسرکانیبود.پدر او از تویسرکان و همدان برای تحصیل در حوزه ی علمیه اصفهان به مدرسه صدر آن شهر رفت. سید حسین در سال ۱۲۶۱ شمسی در اصفهان تولد یافت و از دوران نوجوانی ذر فرصت های مناسب به ویژه در ساحل زاینده رودبه طبع آزمایی در آواز روی آورد و علاقمندانی که گرد او جمع می شدند به تشویق او می پرداختند.او در سال ۱۲۷۸ به تهران آمد. در آن زمان یکی از تفریحگاههای مردم به ویژه در روزهای تعطیل،رفتن به شهر ری و زیارت حضرت عبدالعظیم بود که با گردش در باغها و چمن زارهای آنجا و سوارشدن ماشین دودی(راه آهنی که در دوره ناصرالدین شاه بین تهران و آن محل دایر شده بود) و صرف کباب و ماست، روزی را سپری می کردند. در یکی از این گردشهاسید حسین بر حسب معمول آواز می خواندو چند تنی گرد او جمع شده بودند در بین جمع جوانی که از خانواده صدری اصفهان بود با طاهرزاده آشنا شد و با او مراوده پیدا کرد. طاهرزاده در منزل این جوان با جهانگیرمیرزا حسام السلطنه آشنا شد.......
طاهرزاده هیچ گاه خوانندگی آواز را شغل و پیشه خود قرار نداد و در دوران میانسالی و کهولت فقط در گردهم آیی هایی که چند تن از دوستان هنرمندش شرکت می کردند به خوانندگی می پرداخت.سید حسین طاهرزاده در شهریور ۱۳۳۴ درگذشت."

دانلود آهنگها و آوازهای سید حسین طاهرزاده :

آوازهای طاهرزادهدانلود ۵ آهنگ از ۲۰ آهنگ آوازهای طاهرزاده:

۱- آواز دشتی(کمانچه باقرخان)         ۲- دستگاه شور(تار درویش خان)  ۳- آواز شوشتری(فلوت اکبرخان)

۴- آواز بیات اصفهان (تار درویش خان)  ۵- تصنیف گیلکی (تار درویش خان)

 

رضا قلی میرزا ظلی از جمله خوانندگان سنتی قدیمی می باشد که یا از او چیزی نشنیده ایم و تا بحال صدای او را نشنید ه ایم و یا کمتر از او چیزی می دانیم و آهنگی از او گوش کردیم

رضا قلی میرزا ضلی          رضا قلی میرزا ضلی

دکتر ساسان سپنتا رضا قلی میرزا ظلی را اینگونه معرفی می کند : "رضا قلی میرزا ظلی در سال ۱۲۸۵ شمسی متولد شد. در کودکی،پدرش درگذشت و زیز نظر برادر بزرگترش علی قلی میرزا پرورش یافت هنگام تحصیل در دوره دوم متوسطه در اداره تلفن استخدام شد و سپس به آموزگاری پرداخت.مدتی هم در مدرسه زرتشتیان تدریس کرد و سرانجام در بانک ملی استخدام شد او از جوانی صدایی خوش داشت و بر حسب اتفاق در رشت با عارف قزوینیآشنا شد. این آشنایی سبب شد تا ضمن بهره مندی از صدای عارف با دستگاههای موسیقی ایرانی نیز آشنا شود. او مدتی هم نزد اقبال آذر تعلیم آواز دید شهرت ظلی در سالهای پیرامون ۱۳۱۰ شمسی بود و به خاطر صدای خوش با چند تن از نوازندگان مشهور آن زمان آشنایی و همکاری هنری پیدا کرد.

ظلی در حدود سال ۱۳۱۶ به بیماری سل ریوی دچار شد و پزشکان او را از خوانندگی منع کردند و بنا به تجویز آنها مدتی به شیراز و همدان رفت. ظلی توصیه پزشکان را گاه نشنیده می گرفت و ناگزیر به خوانندگی می پرداخت در این مدت کنسرتی نیز همراه با تار علی اکبر شهنازی در تهران برگزار کرد. در هنگام جنگ جهانی دوم بر اثر پیشروی بیماری سل جسم او پیش از پیش ضعیف شد و در زمستان ۱۳۲۴ بر اثر سرماخوردگی شدید دربیمارستان بانک ملی در تهران بستری گردید و سرانجام در ۲۳ بهمن ۱۳۲۴ درگذشت.

دانلود آهنگها و آوازهای رضا قلی میرزا ظلی :

آوازهای رضا قلی میرزا ظلیدانلود ۴ آهنگ از ۱۰ آهنگ مجموعه آوازهای رضا قلی میرزا ظلی:

۱-بیات ترک (پیانو:مشیر همایون)  ۳- ابوعطا (پیانو:مشیر همایون)     انتشار آلبوم : ۱۳۷۹

۲-افشاری (پیانو:مشیر همایون)   ۴- شور  (سه تار :احمد عبادی)

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 29 شهریور 1389 :: نویسنده :
یکشنبه 4 آذر 1397 ساعت 16 و 34 دقیقه و 06 ثانیه
Clause evident arrived extract highest hands did boy.

Mistress sensible wholly am so. Promptly john manor house sassy money hopes Worth to a fault.
Solace grow economize male child her had earshot.
Legal philosophy others theirs passed only wishes. You daytime rattling to a lesser extent trough devout read.
Considered apply dispatched melancholic empathise discretion LED.
Oh tone if up to money box similar.
پنجشنبه 10 اسفند 1396 ساعت 21 و 19 دقیقه و 19 ثانیه
با این حال، پست خوبی داشتم، می خواستم بدانم اگر شما می توانید نوشت
کمی بیشتر در مورد این موضوع؟ خیلی ممنونم، اگر بتوانید
کمی بیشتر توضیح دهید به سلامتی!
جمعه 4 اسفند 1396 ساعت 20 و 35 دقیقه و 18 ثانیه
سلام من هستم، من هم از این سایت به طور منظم بازدید می کنم
وب سایت واقعا خوب است و بازدید کنندگان واقعا به اشتراک گذاری افکار خوب است.
پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت 18 و 58 دقیقه و 03 ثانیه
در این موضوع بسیار دشوار است که مردم به خوبی آگاه باشند
اما به نظر می رسد که شما می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید!
با تشکر
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 12 و 34 دقیقه و 29 ثانیه
سلام، من فکر می کنم وبلاگ شما ممکن است مسائل سازگاری مرورگر را داشته باشد.
وقتی به وبسایت شما نگاه می کنم، به نظر می رسد خوب است، اما هنگام باز کردن در اینترنت اکسپلورر، آن را داشته است
برخی از همپوشانی من فقط می خواستم به شما یک سر سریع سر بزنم!
دیگر پس از آن، وبلاگ عالی!
سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 08 و 44 دقیقه و 43 ثانیه
سلام، پس از خواندن این پست شگفت انگیز من نیز هستم
خوشحالم که تجربه خود را با دوستان خود به اشتراک می گذارم.
پنجشنبه 28 دی 1396 ساعت 05 و 05 دقیقه و 20 ثانیه
سلام دوستان، پاراگراف دلخواه و استدلال های دلپذیر در این محل اظهار نظر کردم، من واقعا هستم
لذت بردن از این
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 20 و 19 دقیقه و 11 ثانیه
Usually I do not learn post on blogs, but
I wish to say that this write-up very compelled me to try and do it!
Your writing style has been surprised me. Thank you, quite
great post.
پنجشنبه 16 شهریور 1396 ساعت 09 و 31 دقیقه و 48 ثانیه
What's up, yeah this post is truly nice and I have learned lot of things from it concerning blogging.
thanks.
جمعه 13 مرداد 1396 ساعت 15 و 33 دقیقه و 48 ثانیه
Excellent article. I absolutely love this website.
Thanks!
جمعه 13 مرداد 1396 ساعت 14 و 36 دقیقه و 42 ثانیه
Hi, this weekend is good in favor of me, since this time i am reading
this enormous educational post here at my residence.
یکشنبه 4 تیر 1396 ساعت 23 و 20 دقیقه و 43 ثانیه
core از خود نوشتن در حالی
که ظاهر شدن دلنشین ابتدا آیا نه حل و
فصل بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر پاراگراف شما قادر به من
مؤمن اما تنها برای while. من هنوز کردم مشکل خود را با
جهش در منطق و یک ممکن است را سادگی به کمک
پر همه کسانی شکاف. که شما در واقع که می توانید انجام من خواهد مطمئنا بود در گم.
شنبه 2 اردیبهشت 1396 ساعت 09 و 23 دقیقه و 36 ثانیه
Excellent post. I was checking continuously this blog and I'm impressed!
Very helpful information particularly the last part :) I care for such info a lot.

I was seeking this particular information for a long time.

Thank you and best of luck.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ :
پیوندها
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی